کاشت ابرو

در این مقاله مطالعه می کنید:

وقتی ابروهای نازک و کم پشتی دارید، احتمالا به صورت روزانه از لوازم آرایشی استفاده می کنید تا ابروهایتان پرتر به نظر برسند. ولی برای افرادی که به دنبال یک راه حل دائمی هستند یک پیشنهاد داریم: کاشت ابرو! با این روش از موهای خودتان گرافت هایی برداشت شده و در ابروهایتان کاشته می شود. با این که این روش یک روش ساده است، برای انجام آن باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار داد، از جمله اقدامات قبل و بعد جراحی، هزینه ها و عوارض جانبی احتمالی. در ادامه قصد داریم شما را با تمام مسائل مربوط به کاشت ابرو آشنا کنیم تا اگر قصد کاشت ابرو را دارید، با آگاهی این کار را انجام دهید.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گراف های مو (شاخه های مو) به ناحیه ابرو انتقال داده می شود و هدف از این کار این است که از این گراف های جدید موهای جدیدی رشد کرده و باعث کامل شدن ابرو شوند.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو حرفه ای در تهران

کاشت ابرو دقیقا مشابه کاشت مو است. گراف های مورد نظر توسط یک جراح از موهای پشت سر گرفته شده و به همراه فولیکول های مو به ابرو منتقل می شود. پزشک با این کار اطمینان حاصل می کند که در صورت ریزش موهای اولیه ی منتقل شده، دوباره در ابروی شما موهای جدیدی رشد خواهند کرد. این عمل زیبایی درد ندارد و به خاطر بی حسی که ایجاد می شود شما چیزی احساس نمی کنید. کل این پروسه چیزی حدود  ۲ الی ۳ ساعت طول می کشد.

کاشت ابرو حرفه ای در تهران

مزایا و معایب کاشت ابرو

مزایا و معایب کاشت مو

افرادی که طرفدار این روش هستند، اغلب عنوان کرده اند که موهای کاشته شده در ابرو بسیار طبیعی به نظر می رسد و دیگر نیازی به آرایش ابروهای خود ندارند. این مهمترین مزیت کاشت دائمی ابروهاست. با این حال، این روش می تواند جنبه های منفی نیز داشته باشد، از جمله هزینه ی بالای آن، طولانی بودن مدت زمان مشاهده ی نتایج (گاهی ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای جدید رشد کنند) و حتی ممکن است از فولیکول های منتقل شده هیچ رشد مویی صورت نگیرد.

چه کسانی ابرو می کارند؟

متخصصان پوست و جراحان پلاستیک فرایند کاشت ابرو را برای افرادی همچون موارد زیر انجام می دهند:

  • افرادی که از فقدان مادرزادی ابرو ها رنج می برند
  • افرادی که مایل به پوشاندن جای زخم های ناشی از تصادف ها یا سوختگی ها هستند
  • افرادی که در اثر موم گذاری، لایه برداری شیمیایی یا پیری ابرو هایشان به شدت باریک و نازک شده است

 

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت موی ابرو به صورت یک روش سرپایی در مطب جراح و با استفاده از یک آرام بخش یا بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. شکل و ابعاد ابرو بر اساس چهره ی کلی بیمار طراحی می شود و تعادل بین دو ابرو در نظر گرفته می شود. پس از بی حس شدن محل های مورد نظر، موهای مورد نظر از پشت سر برداشته می شوند.

کاشت مو چطور انجام می شود

روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو، یک عمل دائمی است که در آن از پشت سر بیمار مقدار موی مشخصی برداشته می شود و در ناحیه ی ابرو پیوند داده می شود. برای این کار دو روش محبوب وجود دارد که به شرح زیر است:

روش های کاشت ابرو​

روش FUE یا خارج کردن واحد فولیکولار:

در این روش موها با استفاده از یک منگنه دستی (تکنیک منگنه رباتیک) از محل مورد نظر به صورت تکی استخراج می شوند. از مزایای این تکنیک می توان به کمتر بودن جای زخم و نقاهت کمتر اشاره کرد. اگر چه در این روش استخراج موها بیشتر طول می کشد، ولی کیفیت پیوند بالاتر است.

روش FUT یا پیوند واحد فولیکولار:

در این روش یک نوار کلی از مو از پشت سر برداشته می شود و به همان صورت پیوند داده می شوند. در این روش استخراج مو سریع تر است و طول موهای استخراج شده بلندتر است. در این روش محل برداشت موها دچار زخم خطی می شود که طی یک مدت زمان کوتاه بهبود می یابد.

برای تعیین وقت مشاوره کاشت ابرو با شماره زیر تماس بگیرید

مراحل کاشت ابرو

با اینکه کاشت ابرو یک عمل زیبایی ساده است، اما مهم است که مواردی که باید قبل و بعد از آن رعایت کنید را بدانید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

مراحل کاشت ابرو​

قبل از عمل کاشت ابرو

قبل از عمل کاشت ابرو​

در هنگام انجام کاشت ابرو

در هنگام انجام کاشت ابرو​

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو​

عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو عوارض جانبی خاصی ندارد چون از ماده خاصی در آن استفاده نمی شود و تنها چیزی که در این عمل استفاده می شود موی خود فرد است. با این حال مانند هر جراحی دیگر ممکن است درد، خونریزی، اسکار و عفونت اتفاق بیفتد. در این صورت ممکن است جراح برای شما داروی مسکن و آنتی بیوتیک تجویز کند که مصرف آنها طبق دستور پزشک برای جلوگیری از پیش آمدن این عوارض الزامی است.

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

کاشت ابرو بهترین روش ممکن برای رسیدن به ابروهایی دائمی و سه بعدی است. بعد از انجام این کار و گذراندن دوران نقاهت می توانید برای همیشه از ابروهایی کامل و طبیعی لذت ببرید. مسائلی مانند هزینه بالا، دوران نقاهت نسبتا طولانی و ریسک رشد نکردن مو از مواردی است که باعث می شود بعضی افراد روش میکروبلیدینگ را انتخاب کنند.

در روش میکروبلیدینگ، برای ایجاد ظاهری شبیه به مو از تزریق رنگدانه در لایه ی بیرونی پوست استفاده می شود. این فرایند جلوه ی واقعی مو را ندارد و با گذشت زمان نیز کمرنگ می شود، در نتیجه یک روش دائمی برای داشتن ابروهایی پر و کامل نیست. با این حال، این روش هزینه بسیار کمتری در برابر کاشت ابرو داشته و نتیجه آن در طی چند روز قابل مشاهده است.

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟​

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی، دو گروه از افراد علاقه ی بیشتری به کاشت ابرو دارند:

  1. افرادی که به دلیل زیاده روی در اصلاح ابرو، تروما (ضربه)، زخم و یا لیزر موهای زائد دچار ریزش مو شده اند.
  2. افرادی که به طور طبیعی دارای ابروهای نازکی هستند و یا در اثر یک بیماری مانند کم کاری تیروئید ابروهای آنها نازک شده است.

آیا نتایج دائمی هستند؟

در صورتی که جراح با تجربه باشد و عمل کاشت موها را به خوبی انجام دهد و همچنین اگر شما کاندیدای مناسبی برای انجام این کار باشید،  نتیجه کاشت مو دائمی خواهد بود.

قبل
بعدی

آیا کاشت ابرو دردناک است؟

به دلیل استفاده از بی حسی موضعی و آرام بخش، در طی رویه ی کاشت ابرو هیچ گونه احساس دردی نخواهید داشت. بعد از این که اثر بی حسی و ارام بخش از بین برود، ممکن است حدود ۲۴ الی ۴۸ ساعت در ناحیه ی پشت سر خود احساس درد داشته باشید. معمولا ‌در ناحیه ی ابرو هیچ دردی حس نمی شود، چرا که پیوند سطحی صورت می گیرد.

وبلاگ ما

قبلی
بعدی